lider w instalacjach bezprzewodowych
FaceBook SkyPe YouTube Allegro.pl szukaj nas:

ekrany ramowe

Najczęściej stosowane w kościołach i kaplicach ze względu na ich trwałość i estetykę.

Lekka rama aluminiowa malowana proszkowo na kolor biały w połączeniu z materiałem projekcyjnym firmytuchler daje gwarancję długoletniego, niezawodnego bezawaryjnego użytkowania ekranu.

Firma Franz Tüchler z siedzibą w Wiedniu specjalizuje się w zaopatrzeniu w specjalistyczne materiały inscenizacyjne, poszukiwane przez: teatry, centra TV, domy kultury, obiekty widowiskowe, obiekty rozrywkowe, hotele i inne. Na polskim rynku szczególnie poszukiwane są znane z wysokiej jakości, odporne pożarowo (materiały posiadają certyfikaty Instytutu Włókiennictwa w Łodzi) z bardzo dobrymi cenami.

Do przedniej projekcji używamy materiału ze 100 % Winylu o max. szerokości 220 cm o gramaturze 420 g /m kw. z zabezpieczeniem pożarowym zgodnym z normami: ÖNORM A3800 B1, TR1, DIN 4102 B1
Do tylnej projekcji używamy materiału ze 100 % Winylu o max. szerokości 220 cm o gramaturze 450 g /m kw. z zabezpieczeniem pożarowym zgodnym z normami: ÖNORM A3800 B1, TR1, DIN 4102 B1 

Posiadamy ekrany w pięciu podstawowych rozmiarach w o proporcjach 6:9:

ekrany-standardowe-350
Wielkość ekranu [cm] Zalecana długość kościoła
120/80 < 30 m
150/100 30 - 35 m
170/112 35 - 40 m
200/130 40 - 50 m
220/145 50 - 60 m

Ekran jest wykonany tak że rama nie jest widoczna z przodu ekranu. Po boku dwa uniwersalne zawiasy.

Uniwersalność zawiasów polega na tym, iż montaż możliwy jest zarówno po prawej jak i lewej stronie kościoła. Jeśli przewidywany jest inny sposób montażu (np. podwieszenie, wysięgnik, statyw) należy zgłosić to przy zamówieniu.

Wykonujemy ekrany w wersji do projekcji przedniej (ekran rzutnik, wierni) jak i tylnej (rzutnik, ekran, wierni)
Różnią się one użytym materiałem.
Materiał do projekcji przedniej jest koloru białego  natomiast do tylnej – stalowego

Rama ekranu wykonana jest z aluminium, malowana proszkowo na kolor biały.

 Przy zamówieniu pamiętać musimy o prostej zasadzie obliczenia wielkości ekranu: na każde 10 metrów długości kościoła przyjmuje się 0,5 metra długości ekranu czyli dla kościoła o długości 30 metrów optymalnym rozwiązaniem będzie ekran o rozmiarze 150 / 100 cm. Tu należy jeszcze zwrócić uwagę czy dysponujemy odpowiednią odległością i miejscem do usytuowania rzutnika. Wykres zależności odległości od ogniskowej i wielkości obrazu przedstawia wykres:

wykres zależności wielkości obrazu od odległości rzutnika od ekranu i ogniskowej obiektywu:

 

 

 

 
Ekrany ramowe niestandardowe. Wykonamy każdy ekran w kolorze i formacie innym niż opisane wyżej pamiętać jednak trzeba iż ograniczeniem jest szerokość materiału (220 cm). Cena za taką usługę ustalana jest indywidualnie.

 

Automatyka do ekranów ramowych.  Siłownik montowany przy ekranie powoduje jego składanie i otwieranie. Mamy możliwość obsługi przewodowej (włącznik w pobliżu ekranu) jak i zdalnej do czego służy:

 

Zdalne sterowanie do automatyki ekranów ramowych. Współpracuje ze sterowaniem rzutnika przezroczy (wykorzystujemy siwy klawisz na pilocie) i mamy możliwość zamknięcia/otwarcia ekranu z każdego miejsca w kościele.

Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne!

Dokładamy wszystkich starań, aby sprzęt przez nas stosowany był najlepszej jakości. Jeśli zdarzy sie jednak usterka usuniemy ją w ramach gwarancji lub w systemie pogwarancyjnym. Najtaniej prześlemy rzutnik zwykłą przesyłką pocztową 

na adres OPTIkom-Dariusz Kowalski (Dom Pielgrzyma) ul. św. Józefa 23/35;  87-100 Toruń.   Jeśli nadamy "priorytet" - rzutnik dojdzie nazajutrz po nadaniu.

 Jeśli rzutnik jest w nieoryginalnym opakowaniu i bez styropianowego wypełnienia to zalecamy wykupić opcję "ostrożnie"

Po naprawie odsyłamy rzutnik przesyłką pocztową Poczty Polskiej. Doręczyciel jeśli nie zastanie adresata zostawi paczkę w najbliższej placówce Poczty Polskiej  co znacznie ułatwi jej odebranie.

Od początku września 2013 korzystamy również z pośrednictwa firmy kurierskiej